HP ProBook N0Y36ES - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: HP
  • Kategoria: Laptopy
  • Kod Producenta: N0Y36ES
  • Przekątna ekranu: 15.6 "
  • Rozdzielczość: 1920 x 1080 px
  • System operacyjny: Windows 10
  • Pamięć RAM: 1 GB


laptop HP 450 G2 to kontynuacja biznesowej linii ProBook w nowej odsłonie. Biznesową linię HP charakteryzuje z reguły matowa matryca, przystępna rozbudowa konfiguracji sprzętowej oraz bezusterkowość i wyjątkowo prawidłowe materiały użyte do produkcji.
obudowa ProBooka 450 G2 została znacznie zmieniona i już na pierwszy rzut oka widać różnice w kontraście do poprzedniej wersji ProBooka 450 G1. Dolna część pokrywy została zaokrąglona pod matrycą co istotnie poprawiło atut wizualny pokrywy. Została dodatkowo zlikwidowana wklęsłość przy touchpadzie. Zmniejszono też liczbę gniazd audio z dwóch do jednego.

Gumowana klapa matrycy wygląda nad wyraz poprawnie i jest wytrzymała za zabrudzenia. Bezel, czyli ramka okalająca wyświetlacz, zrobiona jest z matowego plastiku i dobrze współgra z matową powierzchnią ekranu. Matryca pokryta pozostałą warstwą, która obniża intensywność odbijanego światła zewnętrznego, które pada na wyświetlacz. Odbicia świetlne które powstają przy lśniących matrycach zmniejszają komfort pracy, który jest tak nad wyraz ważny dla osób pracujących klika godzin dziennie z laptopem. Odbicia na matrycy zwiększają dyskomfort - oczy muszą się bardziej wysilać przy patrzeniu na wyświetlacz co może powodować ból głowy. Technologia HP zastosowana przy produkcji tego modelu zniwelowała ten problem.

Zawiasy które łączą klapę notebooka z dolną obudową działają bardzo dokładnie z niewielkim oporem. Kąt otwarcia matrycy między dolną obudową wynosi 130 stopni. Dolna część notebooka zwana też pulpitem roboczym stworzona w części jest z szczotkowanego aluminium połączonego z plastikiem w kolorze czarnym. Cechą specyficzną dla linii biznesowej HP Probook jest prosta rozbudowa konfiguracji sprzętowej, mamy więc, od spodu laptopa, klapy serwisowe po odkręceniu których możemy wymienić samodzielnie pamięć RAM, dysk twardy - np. Z klasycznego na dysk ssd, mamy nieskomplikowany dostęp do karty sieciowej Wifi.
Dużą zaletą stanowi prostota wykonania klap. Do odkręcenia śrubki nie potrzebujemy trudnych narzędzi czy wyszukanych śrubokrętów jak to bywa u innych producentów ale zwykłego "krzyżaka".
W tym modelu producent zadbał na dodatek o nieskomplikowany dostęp do akumulatora który można wymienić w dowolnym momencie i nie musimy otwierać dolnej pokrywy jak to ma miejsce w innych laptopach.

Po za połączonym gniazdem audio i gniazdem słuchawkowym w jedno gniazdo combo, pozostałe porty są zbliżone do modelu HP ProBook g1. Laptop zaopatrzony jest w dwa gniazda USB 2.0, gniazdo zasilania, VGA, RJ45, HDMI, a także dwa gniazda USB 3.0. Notebook 450 G2 jest również wyposażony w gniazdo blokady Kensingtona. Kensington jest światowym liderem rynku zamków do laptopów. Opracowane przez Kensington gniazdo zabezpieczające znajduje się w ponad 95% notebooków, wyświetlaczów LCD i LED, telewizorów, projektorów i drukarek na całym świecie.

Klawiatura notebooka HP ProBook 450 g2 jest niemal identyczna jak w poprzednich modelach 450 i 455 G1. Jest to klawiatura wyspowa z konwencjonalnie rozstawionymi klawiszami. Wielkość klawiszy jest identyczna jak w poprzednich modelach. Szczególnie prawidłowym rozwiązaniem okazało się odizolowanie klawiszy klawiatury numerycznej. Jednym minusem tej klawiatury jest brak podświetlenia, niestety cała seria HP ProBook nie posiada takiej funkcjonalności. Klawisze są kwadratowe z znikomymi zaokrągleniami na rogach, odizolowane są od siebie ramką która ma także zabezpieczyć klawiaturę przed śladowym zachlapaniem cieczą.

producent przewidział trzy rodzaje matryc o rozmiarze 15.6 cala, które są montowane w tego typu sprzęcie. Typowa matryca o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, matryca FullHD 1920 x 1080 i matryca dotykową.

Od samego początku seria HP ProBook 450 ma zainstalowane na swojej platformie procesory producenta Intel. W zależności od naszych potrzeb, jak i zasobności portfela mamy do wyboru procesory Intel Celeron z zintegrowanym układem graficznym Intel HD 5500.
Dla bardziej wymagających użytkowników potrzebujących znacznej mocy obliczeniowej zainstalowane pozostały procesory serii Intel Core i3, i5 i i7 czwartej i piątej generacji z zewnętrznymi układami graficznymi AMD Radeon R4 i R5 M255 (1 albo 2 GB dedykowanej pamięci DDR3, z możliwością przełączania).Wszystkie modele HP 450 g3 oferują w standardzie urządzenia do komunikacji WiFi 802.11a/b/g/n/ac z modułem Bluetooth 4.0. Za to w niektórych modelach możemy doszukać się modemu łączności szerokopasmowej WWAN. Wbudowany modem to 3G to znakomite rozwiązanie dla osób które dużo podróżują i potrzebują ciągły dostęp do Internetu. Pod baterią mamy miejsce na kartę SIM. Po uruchomieniu dołączanego oprogramowania hp connection manager mamy już dostęp do Sieci Internet.

HP ProBook 450 G2 to laptop z przeznaczeniem głownie do prac biurowych. Prosta a zarazem wyszukana aluminiowa kompozycja obudowy pozwala na efektywną pracę w każdym środowisku czy to w biurze, domu lub w kawiarni. Czas pracy na akumulatorach waha się od trzech do pięciu godzin w zależności od akumulatora zamontowanego w notebookie, a także prac wykonywanych.

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Laptopy